Ośrodek Poza centrum - ŁódźPrzy Polskim Stowarzyszeniu Psychoterapeutów i Trenerów Psychologii Procesu
Aktualności
Festiwal POP Kreacje w Łodzi - bezpłatne warsztaty, wykłady, konsultacje
Jak co roku na przełomie października i listopada odbędzie się Festiwal POP Kreacje. Bezpłatne warsztaty, konsultacje, prelekcje, wykłady, procesy grupowe, wystawy.  

To już X edycja Festiwalu. Rośniemy - w tym roku POP Kreacje zawitają do ponad 20 miast w Polsce, Francji i Wielkiej Brytanii.Cały program można znaleźć na stronie www.popkreacje.pl

W Łodzi dni festiwalowe to 24, 30 i 31 września.

Wstęp na wszystkie wydarzenia w ramach Festiwalu jest BEZPŁATNY
Program - łódź
24 września 2016
Twoja Szkoła, ul. Rewolucji 1905 r. nr 67

10:00 - 10:45 Psychologia procesu – metoda, zastosowanie i ścieżki kształcenia (wykład)
Na wykladzie przedstawimy podstawy metody Psychologii Procesu, jej zastosowania w różnorodnej pracy z ludźmi (w psychoterapii, coachingu, mediacjach, pracy z grupami, społecznościami o organizacjami), a także ścieżki do uzyskania certyfikatów (coacha, madiatora, facylitatora i licencji psychoterapeuty) na ścieżkach kształcenia w Insytutcie Psychologii Procesu.
Prowadząca: Anna Gabryjelska-Basiuk
Zapisy: gabryjel@poczta.fm, 795 600 824

11:00 - 11:45 POP Coaching – coaching zorientowany na proces (wykład)
Wykład przybliża metodę POP Coachingu czyli coachingu w oparciu o Psychologię Procesu Arnolda Mindella. Przedstawimy etapy procesu coachingowego, zaprezentujemy na czym polega unikalność metody, w jakich sytuacjach jest szczególnie przydatna oraz jak wygląda ścieżka certyfikacji w Instytucie Psychologii Procesu.
Prowadząca: Anna Gabryjelska-Basiuk
Zapisy: gabryjel@poczta.fm, 795 600 824

12:00 - 15:00 W centrum kobiecej mocy (warsztat)
Kobiecość to postawa wobec siebie, innych i świata – dorosła, autentyczna, zaangażowana i aktywnie odpowiadająca na to, co niesie życie. Często bywa stereotypem określanym jako bierność, bezradność, zależność oraz nadmierną emocjonalność i kojarzona jest ze słabością. Żeby kobiecość stała się źródłem mocy, trzeba odzyskać dostęp zarówno do siły w nas jak i do słabości rozumianej jako gotowość do puszczenia kontroli, proszenia o pomoc i wsparcie oraz poddania się nurtowi życia z pełnym zaufaniem. Starając się być bardziej męskie od mężczyzn, niszczymy delikatną, a zarazem pełną mocy część siebie. Zintegrowanie jakości, zarówno po stronie siły, jak i słabości, daje nam dostęp do osobistej kobiecej mocy i przenosi w inny wymiar, w którym poprzez decyzje podejmowane na głębokim poziomie bierzemy odpowiedzialność za własne życie z jednoczesnym uwzględnieniem wartości, relacji i spraw, które są dla nas ważne i sprawiają, że czujemy się w swoim życiu na właściwym miejscu. Zapraszamy na warsztat – przyjrzymy się temu, co już w nas jest, odkryjemy to, co przed nami, poczujemy pełnię, którą możemy dzielić się ze światem!
Prowadząca: Joanna Kot, FB
Zapisy: gabryjel@poczta.fm, 795 600 824

15:15 - 17:15 Idąc razem przez życie – warsztat o związkach
Tak pięknie i tak trudno bywa w związkach. Przeżywane razem chwile uniesień i niedługo potem kłótnie i momenty, kiedy myśłimy, że to już koniec. My się zmieniamy i związek ewoluuje z biegiem czasu. Może nadwyrężyć się lub umocnić w chwilach kryzysu. Jak poradzić sobie w konfliktach? Jak rozwijać się dzięki sobie nawzajem? Jak trzymać się mocno razem na zakrętach i jak dawać sobie wolność? O tym właśnie będzie ten warsztat. Zapraszam tych którzy są w związkach, tych którzy bywają i tych którzy planują być.
Prowadząca: Anna Gabryjelska-Basiuk
Zapisy: gabryjel@poczta.fm, 795 600 824

17:15 - 18:30 Otwarty proces grupowy
Proces grupowy to metoda pracy z grupą, która ma zastosowanie w budowaniu współpracy zespołowej i budowaniu społeczności, rozwiazywaniu konfliktów, przechodzeniu przez zmiany, budowaniu wspólnej wizji, poszerzaniu świadomości członków grupy i pracy z zagadnieniami różnorodności i wielokulturowości w organizacjach i społecznościach. Można nią pracować z grupami od 6 do 1000 osób, a więc z niewielkimi zespołami jak i calymi organizacjami. Zapraszamy!
Prowadząca: Anna Gabryjelska-Basiuk i Joanna Kot
Zapisy: gabryjel@poczta.fm, 795 600 824

26 września 2016 (poniedziałek)
Poza Centrum Łódź, ul. Kościuszki 1 kl. D p. 157

15:00 - 18:00 Bezpłatne konsultacje coachingowe
Zdarza się, że chcesz coś zmienić, tworzysz nawet plan, jak to zrobisz i…jaki bywa ciąg dalszy? Chęci – ulatują, plan – diabli biorą,  a Ty? Znajdujesz racjonalne wytłumaczenie, że w zasadzie ta zmiana nie jest konieczna, że  jednak nie teraz jest odpowiedni moment i że są pilniejsze sprawy itd. Ktoś chce zmiany i ktoś ją blokuje? I obie te istoty w jednym ciele? A to ciekawe!Zapraszam na darmowe konsultacje coachingowe! Porozmawiamy. Ty dowiesz się, jak przebiega coaching metodą procesu, a ja pokażę Ci, co możesz zyskać.Pomyśl, że każda nawet mała zmiana ubogaca Cię w czasach, gdy wiedzie Ci się dobrze.  A w trudnych sytuacjach, gdy życie Cię zatrzyma, gdy znajdziesz się w naprawdę trudnej sytuacji, Twoja świadomość siebie i trzeźwe obserwowanie tego, co się wydarza będzie podwójnie cenne.
Prowadząca: Elżbieta Przywara
Zapisy: elzbieta.przywara@onet.eu,  509 146 242 (konieczne wcześniejsze zapisy na konkretną godzinę)

30 września 2016 (piątek)
Poza Centrum Łódź, ul. Kościuszki 1 kl. D p. 157

15:00 - 18:00 Bezpłatne konsultacje psychoterapeutyczne
Konsultacje dla osób zastanawiających się nad podjęciem terapii. Konieczne wcześniejsze zapisy u prowadzącej na konkretną godzinę.
Prowadząca: Ewa Reimschussel
Zapisy: ewareim@o2.pl, 606 339 365 

1 października 2016 (sobota)
Twoja Szkoła, ul. Rewolucji 1905 r. nr 67

11:00 - 14:00 „Nieznany język” o kontakcie ze sobą i zaufaniu do tego co się dzieje w ciele (warsztat)
Warsztat jest przeznaczony dla osób zainteresowanych pracą z doświadczeniami związanymi z symptomami fizycznymi i otwartych na różne perspektywy patrzenia na chorobę. Mądrość ludowa, współczesna psychologia a także własne doświadczenia np. bólu głowy po kłótni, mówią nam o ścisłym związku chorowania z kłopotami w relacjach. Symptomy fizyczne coś nam wyraźnie komunikują ,przekazują informację o nas dla nas. Ale jak to działa? Jak słuchać tego przekazu? Na tym warsztacie spróbujemy dotknąć tej tajemnicy. Będziemy odkrywać psychologiczne znaczenie chorób i badać język jakim się sami ze sobą komunikujemy.
Prowadząca: Ewa Reimschussel
Zapisy: ewareim@o2.pl, 606 339 365

14:00 - 15:00 „Będzie to, co myślisz i zrobisz” (prezentacja)
Prezentacja jest zbiorem  2-miesięcznych intensywnych doświadczeń  zebranych w czasie PRZERWY, która nastąpiła po rozstaniu z korporacją a przed założeniem własnej działalności i podpisaniem pierwszego dużego kontraktu.
Jak odnaleźć się w świecie PRZERWY, kiedy skończył się stary świat, a nowego jeszcze nie ma? Jak to jest, gdy ciało wie więcej niż umysł, a przyroda sprzyja na każdym kroku? Co ma szansę na przyspieszenie w czasie spowolnienia?
Akceptujesz, że czas PRZERWY może Ci się przydarzyć i chcesz się  do niego przygotować? Ciekawi Cię, jak czerpać wsparcie z zorientowanego na proces podejścia w momencie  zmian życiowych? ZAPRASZAM !
Prowadząca: Elżbieta Przywara
Zapisy: elzbieta.przywara@onet.eu, 509 146 242

Filia w Łodzi
ul. Zielona 8/Kościuszki 1, pok. 157
90-414 Łódź
606 339 365 lodz@pozacentrum.pl Ośrodek w Warszawie – przejdź do strony